Fizioterapija grūtniecības laikā – harmonija starp Jūsu ķermeni un mazuli
Grūtniecības laikā ķermenis piedzīvo ievērojamas pārmaiņas, un fizioterapija var būt lielisks veids, kā palīdzēt Jūsu ķermenim pielāgoties šīm izmaiņām un sagatavoties dzemdībām. Tā sniedz būtisku atbalstu šādos veidos:
- Sagatavošanās dzemdībām un veselīgai grūtniecībai – stiprinot muskulatūru un uzlabojot izturību, fizioterapija palīdz ķermenim kļūt spēcīgākam, lai vieglāk izturētu grūtniecības slodzi un dzemdību procesu.
- Diskomforta mazināšana – ja Jūs ciešat no muguras sāpēm, iegurņa sāpēm vai muskuļu sasprindzinājuma, fizioterapija var būt risinājums, kas sniedz atvieglojumu un palīdz atgūt kustību brīvību.
Pirms uzsākt fizioterapiju, ir svarīgi apmeklēt savu uzraugošo ginekologu, lai pārliecinātos, ka viss norit labi un fizioterapija ir piemērota Jūsu grūtniecībai. Ginekologs izrakstīs nepieciešamo izziņu (U27 forma), kas apliecinās, ka nav nekādu kontrindikāciju, un pēc tam Jūs varat droši uzsākt nodarbības, kas palīdzēs vieglāk tikt galā ar ķermeņa izmaiņām grūtniecības laikā.
Fizioterapija pēc grūtniecības
Pēdējos gados par to runā aizvien vairāk, taču būsiet pārsteigti, ka apmēram katra 2. sieviete (māmiņa), ko satiekat, saskaras ar dažām komplikācijām pēc dzemdībām.
Joprojām lielākais vairums sieviešu kautrējas par to runāt un daudzas nemaz nevēršas ar to nedz pie ģimenes ārsta, nedz pie ginekologa.
Gadījumi, kad fizioterapeits var palīdzēt pēc grūtniecības
Diastāze, tā ir sprauga starp vēdera taisno muskuļu savienojuma vietu - balto līniju, kas ir vismaz 2,5 cm plata.
Diastāzes pavadošās komplikācijas var būt sāpes muguras vidusdaļā un lejasdaļā, urīna nesaturēšana, kuņģa – zarnu trakta darbības traucējumi, vēdera pūšanās un sāpes dzimumakta laikā.
Urīna nesaturēšana - kompleksa problēma, ko risina vesela komanda ar speciālistiem (urologs, ginekologs, fizioterapeits u.c.). Taču risinājums tai ir un nekad nav par vēlu meklēt palīdzību.
Pēcdzemdību depresija - fizioterapeits šeit nebūs vienīgais speciālists pie kura būtu jāvēršas, taču fizioterapija var palīdzēt (kustības ražo endorfīnus - laimes hormonus). Tas nav mīts, tā ir zinātniski pierādīta mūsu organisma ķīmiska reakcija un fiziskām aktivitātēm.
Vēlme atgūt iepriekšejās ķermeņa aprises - mēs neesam fitnesa treneri, bet uzskatām, ka šis ceļš sievietei pēc dzemdībām būtu jāuzsāk ar fizioterapeita apmeklējumu un treniņiem būtu jāsākas fizioterapeita kabinetā, kur varam pārliecināties , ka ķermenis ir gatavs nopietnākai slodzei.
Pieteikties vizītei